Lhota Zlínský kraj

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
26
Omezení úředních hodin na obecním úřadě ve Lhotě
27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Úřední deska > Krizová opatření VLÁDY ČR - účinná od 28. října 2020

Krizová opatření VLÁDY ČR - účinná od 28. října 2020Vyvěšeno: 28. 10. 2020
Sejmuto: 30. 11. 2020

Zákaz a omezení volného pohybu osob na území ČR 

Nad rámec stávajících omezení a zákazů budou platit nově níže vyznačené zákazy a nařízení:

 Zakazuje se volný pohyb od 21:00h do 4:59h s výjimkou cest do zaměstnání, k výkonu podnikatelské aj. obdobné činnosti, k výkonu povinnosti veřejného funkcionáře, ústavního činitele, výkonu povolání, činností k zajištění bezpečnosti, vnitřního pořádku, řešení kriz. situací, ochrany zdraví, poskytování soc. a zdrav. péče, veřejné hromadné dopravy a infrastruktury, služeb pro obyvatele, včetně zásobování a rozvážkové služby, nedokladných cest z důvodu ochrany života, zdraví, majetku aj. zákonem chráněných zájmů, venčení psů do 500 m od místa bydliště.

 Zakazuje se volný pohyb od 5:00h do 20:59h s výjimkou cest do zaměstnání, k výkonu podnikatelské aj. obdobné činnosti, cest za rodinou a osobami blízkými, k obstarání základních životních potřeb a to i pro jinou osobu (dobrovolnictví, sousedská výpomoc), do zařízení zdrav. a soc. služeb, zař. veterinární péče, za účelem vyřízení neodkladných úředních záležitostí včetně zajištění nezbytného doprovodu příbuzných a osob blízkých, do přírody, parků a na chatu a pobytu zde, za účelem vycestování z ČR, dále účast na svatbě a pohřbu v počtu osob větším než 10 osob, návštěvy hřbitova a cest do místa bydliště.

 -  Nařizuje omezit pohyb na veřejně přístupných místech po dobu nezbytně nutnou, pobývat v místě bydliště a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytnou míru, dále pobývat na veřejně přístupných místech v počtu nejvýše 2 osob (s výjimkou členů domácnosti, zaměstnanců jedné organizace, osob vykonávajících podnikatelskou činnost nebo činnost, ke které jsou povinny podle zákona, děti, žáky a studenty při poskytování vzdělávání ve školách). Nařizuje zaměstnavatelům využívat práci na dálku, pokud to vzhledem k charakteru práce a provozním podmínkám lze.

Omezení obchodu a služeb  

Nad rámec stávajících omezení a zákazů bude platit nově níže uvedené:

 Zákaz

-       maloobchodního prodeje a poskytování služeb v provozovnách - výslovně zde nově nepatří prodej nábytku, koberců a jiných podlahových krytin,

-       prodeje na tržištích, v tržnicích a mobilních provozovnách, pochůzkový a podomní prodej s výjimkou pojízdných prodejen, které zajišťují prodej v obcích, kde potraviny a drogistické zboží nelze zakoupit v jiné provozovně, dále se nevztahuje na farmářské trhy (prodej pouze základních potravin vyrobených na území ČR),

-       maloobchodního prodeje a poskytování služeb v provozovnách v neděli a v pondělí až v sobotu mezi 20:00h až 4:59h, nevztahuje se na čerpací stanice, lékárny, prodejny na letištích, železničních stanicích, autobusových nádražích, prodejen ve zdrav. zařízeních, provozovnách strav. služeb.

 Omezení

-       provozu poskytovatelů lázeňské léčebně rehabilitační péče tak, že lze poskytovat výlučně péči, která je hrazena alespoň částečně z veřejného zdrav. pojištění,

-       provozu květinářství, v provozovně lze připustit přítomnost nejvýše 2 zákazníků,

-       provoz farmářských trhů, zakazuje se konzumace na místě, odstupy mezi prodejními místy jsou nejméně 4 m, v jeden čas se na ploše tržiště nesmí vyskytovat více než 20 osob na 400m2.  

 

Přílohy:


Zpět na přehled
Naposledy změněno: 29. 10. 2020 14:39